Zasady projektowania idealnej kuchni

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i zapotrzebowaniu na zabudowy realizowane zgodnie z indywidualnym projektem oferujemy szeroki asortyment mebli na zamówienie.

Meble kuchenne projekt

Wszystko zależy od tego na jakim etapie jesteśmy – czy planujemy budowę domu i zastanawiamy się w którym miejscu w budynku najlepiej jest urządzić kuchnię, a może mamy już kuchnię i potrzebujemy wizję jej wyposażenia? Podobnie jest, gdy stara kuchnia się nam już znudziła lub przestała odpowiadać naszym oczekiwaniom i czeka nas jej remont.

  • Kuchnia w domu – w jakim miejscu

Wybór części domu, w której będzie kuchnia uzależniony jest od wielu czynników. Dobrze jest przeanalizować optymalne usytuowanie pomieszczeń w domu względem stron świata. Zgodnie z tymi zasadami kuchnię oraz jadalnię najlepiej jest umieścić od strony północnej, północno-wschodniej lub północno-zachodniej. W tym pomieszczeniu wytwarzane jest dodatkowe ciepło podczas gotowania, dlatego nie musi być dogrzewane słońcem, a do tego przechowywana żywność nie będzie się zbyt szybko psuła. Lokalizacja kuchni blisko wejścia do domu skraca drogę jaką trzeba przebyć z zakupami. Warto też pamiętać o kwestii widoków z okien – czy chcemy, aby okno wychodziło na ulicę, czy raczej wolimy obserwować zieleń podwórka w czasie gotowania.  Okno wychodzące na stronę wschodnią sprawi, że przy porannej kawie przywita nas słońce.

Kuchnie nowoczesne

W każdej kuchni ważna jest wygoda i ergonomia, którą staramy się łączyć z elegancją i ciekawą formą całości. Nowoczesna kuchnia to lakierowane fronty połączone ze stalą nierdzewną  często szkłem oraz pięknymi kolorami i wysokiej jakości materiałami. Bogaty wybór materiałów i kolorów i sposobów wykonania jak lakierowanie dodatki stali nierdzewnej szkła i wielu innych detali.

Kuchnia nowoczesna jest nie tylko wizytówką ale połączeniem  niebanalnych rozwiązań i kolorystyki oraz zastosowaniem materiałów ułatwiających utrzymanie jej w czystości.

Jeżeli więc szukasz wysokiej estetyki ergonomii  funkcjonalności i nowoczesnego wyglądu to my to zapewniamy.

Nasz projektant przygotuje dla Państwa projekt uwzględniając indywidualne wyobrażenia idealnej kuchni.

Nowoczesna kuchnia lakierowana

Lakierowane meble kuchenne spotkamy w wersji z połyskiem lub matowej. Fronty lakierowane na wysoki połysk nadają wnętrzu luksusowy charakter, optycznie powiększają przestrzeń i ją rozjaśniają. Doskonale sprawdzą się w małej kuchni, a w dużej wzmocnią efekt przestronności. Fronty na wysoki połysk idealnie podkreślają geometryczne, proste formy, błyszczące powierzchnie odbijają światło i nadają wnętrzu głębi.

Z kolei fronty lakierowane w macie wpisują się w najnowsze trendy wnętrzarskie, pozwalają zaaranżować stonowaną, wyważoną, przytulną, a jednocześnie modną kuchenną przestrzeń. Delikatny mat jest przyjazny w użytkowaniu – odciski palców i zabrudzenia są na nim mniej widoczne niż na powierzchniach na wysoki połysk.

Call Now Button